Co robimy?

Jak wyglądają cotygodniowe spotkania w proponowanej przez nas formie?

Zależy to od moderatorów (i od potrzeb danej grupy), ale na ogół spotkanie składa się z trzech części (niekoniecznie równej długości):

  1. CO SŁYCHAĆ? Dzielimy się wrażeniami i spostrzeżeniami po wykonaniu zadań z minionego tygodnia ciągu tygodnia. Jak nam idą Poranne Strony i Randki Artystyczne? Mówimy też o tym, co nam się przytrafiło, a co może być ważne dla naszego twórczego odrodzenia.
  2. TEMAT TYGODNIA. Rozmawiamy o tym, w jaki sposób porusza nas to, co omawia Julia Cameron w kolejnym rozdziale książki. Dzielimy się własnymi doświadczeniami – co sprawia nam trudność, jak sobie radzimy w określonych sytuacjach, jaki pomysł chcielibyśmy wypróbować?
  3. ZADANIA I ĆWICZENIA: Wykonujemy w grupie część zadań proponowanych przez autorkę plus inne, zaproponowane przez moderatorów (a może i uczestników?) Wymieniamy się (kto chce) wynikami i wrażeniami. Omawiamy też zadania, na które, naszym zdaniem, warto zwrócić uwagę przy pracy domowej.

Na tych spotkaniach NIE uczymy się malować, pisać, śpiewać, grać itp. (choć niektóre zadania mogą mieć formę pisania, rysowania, tańca lub psychodramy). Naukę wybranej dziedziny sztuki musimy sobie zapewnić samodzielnie. Razem natomiast uczymy się pokonywać blokady, uwalniać wyobraźnię i podążać za tym, co nas najbardziej porusza.