Julia Cameron

Julia Cameron jest czynną od przeszło 50 lat pisarką amerykańską – autorką scenariuszy filmowych i sztuk teatralnych, powieści, opowiadań i esejów – a także reżyserką, publicystką, poetką i kompozytorką musicali, wykładała też sztukę filmową i twórcze pisanie, m.in. w Northwestern University, Smithsonian Institution, Esalen, Omega Institute for Holistic Studies, New York Open Center. Jej film fabularny (God’s Will), sztuki, eseje, CD zdobyły amerykańskie i międzynarodowe nagrody.

Równolegle z tą twórczością, od roku 1978 pomaga innym ludziom uwolnić i rozwinąć ich własny, wcześniej zablokowany, potencjał twórczy. Odkryte i zebrane przez siebie metody przedstawiła w serii książek, z których pierwszą i najpopularniejszą jest Droga artysty (oryg. The Artist’s Way), wydana po raz pierwszy w r. 1992. Książka ta cieszy się od lat niesłabnącym powodzeniem, inspirując miliony ludzi do realizacji artystycznych marzeń i twórczych aspiracji. Popularna w najróżniejszych zakątkach świata, przetłumaczona na blisko 40 języków (w sumie ponad 4 mln sprzedanych egzemplarzy), jesienią 2013 doczekała się pierwszego wydania polskiego (nakładem Wydawnictwa Szafa).

Wieści na bieżąco od Julii, w tym informacje o jej najnowszych książkach i kursach, jej blog oraz słowa inspiracji można znaleźć na jej stronie http://juliacameronlive.com.